O čom natočiť autorské motivačné video / OBSAH / NÁMET / TÉMA

Je Vám jasné, že video je marketingový nástroj budúcnosti … skratka k úspechu.

Chcete sa deliť o svoje poznatky a skúsenosti cez video.

Len neviete O ČOM máte tie videá točiť…

VIDEO-BENEFITY (11)

Ako vybrať námet, tému, obsah autorského motivačného videa?

Pred dvomi rokmi (takmer na chlp) som zverejnila svoje prvé video s názvom  Vttipné valentínske darčeky.

Keď sa na neho pozriem dnes, hovorím si: katastrofa :) ale milá :) taká začiatočnícka neohrabanosť … okrem toho aj zle zvolený názov, obsah a iné pikošky…

Nemal mi kto poradiť. Žiadny takýto blog nebol, informácie na nete k tvorbe videa takmer žiadne. Robila som najlepšie ako som vedela. Systémom pokus – omyl.

Ani náhodou mi nenapadne zvesiť ho – aby ste videli, že vtedy som sa naozaj pred kamerou necítila komfortne…  že naozaj to bolo technicky nezvládnuté. NO A ČO? Každé ďalšie bolo lepšie a lepšie. Tak ako budú Vaše… ak sa teda odhodláte, urobíte ten obrovský krok a natočíte svoje prvé video.

Dnes má 1701 pozretí. Keby pomohlo len jedinému človeku zlepšiť náladu, urobiť život krajším… tak stálo za to natočiť ho a zverejniť. Aj keď je krásne nemožné :)

Okrem technických nedostatkov je toto video aj veľmi dlhé.  Natočila som ho asi 7x, kým som usúdila, že lepšie to už nebude. Trvalo to neskutočne dlho…

1

Takže v tomto prípade som nešťastne zvolila aj tému/obsah videa. 7 tipov je veľmi veľa do jedného videa.

Dnes by som natočila 7 samostatných videí. Do každého dala jeden tip a dobre premyslela názov. Tak, aby korešpondoval s obsahom. Aby divák, ktorý hľadá presne to, čo je obsahom videa – video našiel na prvý šup.

Vždy sa treba zamyslieť – čo by som ja dala do vyhľadávača (aké slovíčka…slovné spojenie), keby som chcela nájsť presne takéto video?

A podľa toho zvoliť názov.

Moja rada  znie:

Vyberte si 1 tip / 1 myšlienku / 1 dobrú  skúsenosť / 1 radu… a tú tlmočte svojim divákom cez video.

Má to kopec výhod:

  1. Video bude dobre DOHĽADATEĽNÉ (ak zvolíte správny názov).
  2. Bude ZAPAMÄTATEĽNÉ (1 radu si človek zapamätá… 7 rád nie).
  3. Šetríte čas sebe aj divákovi.

Video natočíte za 1-2 minútky a divák nebude musieť v dlhom videu loviť – v ktorej minúte je presne tá rada, ktorú on hľadá. Divák Vám za to bude nesmierne vďačný.

Lebo ČAS A POZORNOSŤ SÚ NAJVZÁCNEJŠIE KOMODITY a GENIÁLNE VECI SÚ JEDNODUCHÉ :)

Všetky vychytávky som spísala do kompletného manuálu Ako natočiť video rýchlo a jednoducho. Aby ste Vy už nemuseli hľadať a tápať ako ja.

O všetky sa postupne delím cez písmenká na tomto blogu aj cez videá na youtube aj facebooku.

Tak milí moji – inšpirácie máte cez uši. NATÁČAJTE TIE VIDEÁ!

Deľte sa o poklady, ktoré máte v sebe ukryté! Nech sa navzájom inšpirujeme a robíme si spoločne tú Zemičku pekným miestom, kde sa dobre žije.

 

Miriam Štolfová
Je expertkou na vedomú kreativitu a osobné motivačné videá ♥ ☼ ❀ ✂ ♥ Prepája kreativitu s osobným rozvojom a cez videá posiela do sveta.......✈ Už niekoľko rokov si žije svoj "Luxusný kreatívny život">>>

Učí ľudí využívať kreativitu v každej oblasti života, každý deň. Ako vďaka kreativite pritiahnúť do bežného života viac šťastia a radosti spísala do e-booku Návod na výrobu šťastného človeka za 21 dní>>>

Je autorkou viacerých kreatívnych projektov, pri ktorých využíva potenciál videa. Objavila spôsob, ako natočiť video rýchlo, jednoducho a s minimom techniky. Kompletný manuál nájdete v pripravovanom e-booku Ako natočiť video rýchlo a jednoducho>>> Ako našla tento spôsob a ako inšpiruje iných postaviť sa pred kameru a deliť sa o poklady ukryté v sebe čítajte tu>>>

Komentáre