Kamera je najväčšia klebetnica

Kamera je horšia, ako babky demokratky na pavlači. Vidí všetko a prezradí o Vás aj to, čo sami o sebe neviete. Alebo si neuvedomujete práve vtedy, keď natáčate.

Vďaka tomu, že zachytí Vašu reč tela, mimiku. A to aj nepatrné záchvevy alebo podvedomé gestá. Urobíte ich mimovoľne. Preto, že celú svoju myseľ sústreďujete na posolstvo, ktoré chcete odovzdať. Odovzdať cez slová.

Ale bohužiaľ… odovzdávate posolstvo srdca a tela aj cez neverbálnu komunikáciu. Teda – BOHUŽIAĽ vtedy, keď NIE STE V POHJODE.

A VĎAKABOHU vtedy, keď ste úplne OK, doma, v sebe, vo svojom JA. Vtedy to slovné posolstvo podporíte aj cez to telo a srdce.

gesta

Čo z toho vyplýva?

Správne!

Keď si down, pred kameru radšej nelez…lebo NIE VŽDY JE V SÚLADE TELO, TVÁR A SLOVÁ / POSOLSTVO.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Minule som videla jednu upútavku a po jej zhliadnutí som zostala….zaskočená a…nahnevaná. Fakt…normálne nahnevaná, čomi prišlo naozaj divné, že mnou prebehla takáto emócia.

Celkom som nechápala, čo sa telo prieči….ale telo neni blbec…má svoju vlastnú inteligenciu. A to moje senzitívne telo funguje ako dobre vyladená anténa, ktorá chytá vždy a presne. Tak som na to mrkla cez rozum.

13775515_10206761529104567_4305173079622904779_n

Upútavka bola milá, obidvaja aktéri príjemní…dokonca mne srdcu blízki. Leeenže: reč tela a reč vychádzajúca z pusy boli na rôznych energetických úrovniach. Inak povedané – reč tela hovorila niečo iné ako slová…a teda podávala úplne inú (pravdivú) informáciu.

A to vo mne vyvolalo tú reakciu. Tú divnú emóciu hnevu až smútku. (Hnev je vyššia emócia ako smútok…vedeli ste?)

Nepotrebujeme mať na to žiadne vzdelanie, na podvedomej úrovni to chytáme všetci…aj keď si to málokto uvedomuje. Ja viem čítať reč tela a skryté znaky…aj z videa alebo fotiek a aj preložiť do ľudskej reči.

Mám to našprtané ešte zo študentských čias a odskúšané / preverené cca 25-ročnou praxou.

Keď som potom ukazovala kamoške jednotlivé detaily a čo znamenajú…uznala, že je to tam. A pri bežnom pozretí to človek nevidí….neuvedomí si. Len vedela, že jej niečo vadí a nevedela, že čo to je. Z čoho má ten divný pocit.


depresia

Keďže o tomto viem veľmi dobre, držím sa jednej zásady – AK TI JE NA FIGU, NIE SI CELKOM OK, VTEDY PRED KAMERU NELEZ…a ideálne ani pred objektív foťáka.

A toto učím aj budúcich video-tvorcov v e-booku (čoskoro aj naživo na špeciálnom semíku.)

Tým, ktorí už prekročili svoju komfortnú zónu a natáčajú svoje videá, radím vo FB skupine Autorské motivačné video, aby sa vyhli zbytočným chybám. Takým, ktoré som ja robila dovtedy, kým som prišla na to, ako ich odstrániť.

Môžeš sa pridať do skupinky – veľa sa dozvieš, aj odkukáš od kolegov video-tvorcov. Navzájom si radíme a podporujeme sa.

technika2-ako-natocit-video-miriam-stolfova.

Môžeš byť heeeerečka / herec aká/ý chceš, ……hodiť do foťáka naučenú pózu….alebo vo videu používať naučené gestá, mimiku a pohyby…..trénované oko zachytí, že je to maska a póza….a aj netrénované oko to zachytí….podvedome! …a to je celkom prús…no….nepríjemné :(

A tým pokazíš hodnotu videa…aj keď obsah môže byť hodnotný. Pokazíš celkový dojem. Divák po zhliadnutí zostane vykoľajený…a ani sám nebude vedieť prečo.

Preto NATÁČAJ VIDEO VTEDY, KEĎ SI ÚPLNE DOMA…V SEBE…VO SVOJOM JA.

VTEDY, KEĎ SI V POHODE A DOBREJ EMÓCII.

Video ti bude slúžiť ešte dlhé roky, kým bude visieť na youtube. Tak sa oplatí dať sa najprv dokopy a až potom zapnúť kameru.

A týmto dvom miláčkom tú lásku o ktorej spievajú absolútne verím. Všimnite si ich reč tela….milujú sa…aj v skutočnom živote. Oni tú pesničku prežívajú každou bunkou tela, každým mimickým svalom. Oni SÚ tá pesnička :)

S láskou
Miriam (kamerová) :)

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

E-book zdarma Ako natočiť video rýchlo a jednoducho si stiahnite tu>>>

Ak chcete rovno všetky rady, tipy, vychytávky, aj s presným návodom na odbúranie strachov, Kompletný manuál nájdete tu>>>

Páčili sa Vám písmenká? Zdieľajte, pls. Je celkom možné, že aj Vašim priateľom pomôžu.

3sipky-dolu-cervene


www.miriamstolfova.sk

Miriam Štolfová
Je expertkou na vedomú kreativitu a osobné motivačné videá ♥ ☼ ❀ ✂ ♥ Prepája kreativitu s osobným rozvojom a cez videá posiela do sveta.......✈ Už niekoľko rokov si žije svoj "Luxusný kreatívny život">>>

Učí ľudí využívať kreativitu v každej oblasti života, každý deň. Ako vďaka kreativite pritiahnúť do bežného života viac šťastia a radosti spísala do e-booku Návod na výrobu šťastného človeka za 21 dní>>>

Je autorkou viacerých kreatívnych projektov, pri ktorých využíva potenciál videa. Objavila spôsob, ako natočiť video rýchlo, jednoducho a s minimom techniky. Kompletný manuál nájdete v pripravovanom e-booku Ako natočiť video rýchlo a jednoducho>>> Ako našla tento spôsob a ako inšpiruje iných postaviť sa pred kameru a deliť sa o poklady ukryté v sebe čítajte tu>>>

Komentáre